MaxiSohbet Keyfi Sizlerle Türkiyenin Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM SOHBET GİRİŞİ İSTEK YAP

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Ücretsiz Sohbet Odaları | MaxiSohbet


Sanal Ortam Ücretsiz Sohbet Ortamları

Sanal Ortam Ücretsiz Sohbet Ortamları

Son yıllarda teknolojinin hızlanması ve yaşamın getirdiği hızlanma ile arkadaşlık tanımı olduğu gibi sanal ortamlar üzerinde yoğunlaştı. Artık yüz yüze geldiğimiz ve arkadaşlık kurmak isteyen kişiler bile önce bir sanal ortamdan “bulayım bakayım kimmiş nelerden hoşlanırmış” diye araştırmalar içerisinde. Bu nedenle aslında sanal ortam yaş gözetmeksizin herkesin hayatının ortak noktası diyebiliriz.

Sanal arkadaşlık, sanal sohbet, sanal keyif aslında bu terimler hep iç içe geçmiş durumda. Aslında insanlarda “Sanal” kelimesini duyunca bir çekince bir temkinli olma hali başlıyor. Ama genelde insanlar sanal ortama ne kadar temkinli yaklaşsa da ucundan kıyısından meraktan da olsa kendilerini aradıkları bir ortamın içerisinde bulabiliyorlar (Bu insanlara birinci grubumuz diyebiliriz).  İkincisi de bu durumu klavye arkadaşlığı olarak da görenler var; düğmeye basınca zaten yok olursun diye söylene söylene ağzına geleni söyleyenler de mevcut. İçinden geçeni içinden geçtiği gibi süzgeçsiz bir şekilde söyleyen de var kendini haklı görerek(kesinlikle bu grup çok sakıncalı işte). Üçüncü bir kesim de şudur ki ben zaten sanal arkadaşlığa inanmıyorum, sanaldan arkadaş mı olur kimin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Ve kesin yalanlar söyleniyordur diye düşünen bu grup insan (aslında çoğunluk diyebiliriz kendilerine…) sanala tamamen karşı olanlar, sanala güvensiz olanlarda şu var aslında genelde insanlara güvensizler normal hayatlarında insanlardan hep bir sorun gelecekmiş gibi üç beş kez sınamayla yakınlık kurabilen kişiler olduğunu gözlemliyoruz (Kim bilir belki de haklılar… ).

Zamanla gençliğin de sanal ortamlarda hayat bulmasıyla insanların sosyal platformlara alışma süreci gitgide kolaylaşıyor ve zorunlu hale geliyor. Üstelik artık yaşın bir önemi kalmadı. 10 Yaşında bir birey de, 70 yaşında bir birey de aynı ortamda o sohbete dahil olabiliyor. İyi yanları ya da kötü yanlarını zamanla görüyoruz zaten. Saygı, sevgi ya da karakter oluşumu evrelerinde insanlardan alıp götürdüklerinin yanı sıra iyi tarafı olarak sayabileceğimiz bir yanı seçimlerimize kendimiz karar verebiliyoruz. Belki daha özgüvenli, korkusuz ve hakkını yedirmeyen, tabiri caizse yerine göre dişini gösterebilen bireyler yetişiyor…

Son olarak tamamen kendi düşüncemi belirtmek isterim. Sanalda ne kadar rahat, umursamaz ve yeteneğinizi keşfetmiş insanlar olursanız olun. Fırsatını bulduğunuz anda sanaldan uzaklaşarak eski arkadaşlıkları devam ettirin. Psikolojimiz için bence gerçekten gerekli bir durum.  Sanaldan konuşan, paylaşan insan çok bulursunuz. Ama sanaldan sarılan bir arkadaş ya da sanaldan bir omuz bulamazsınız… Ağlanacak bir omuz şart…Bir cevap bırakın.

© 2020 Copyright www.BizimShell.Com Tüm hakları saklıdır. Dost Siteler : Sohbet Chat  Mobil Sohbet İrc Hosting Chat Sitesi