MaxiSohbet Keyfi Sizlerle Türkiyenin Chat Sitesi

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM SOHBET GİRİŞİ İSTEK YAP

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Sohbet Odaları Chat Odaları Makaleler Yazı Serileri Sanal Alem | MaxiSohbet


Sanal Chat Odalarına Bakış Açıları No:1

BENCİLLİK VE SANAL DÜNYA
Bencillik sanal dünyayla artan bir durum mu? Sorusu şu sıralar insanların merak ettikleri sorular arasında hızla yerini almış durumda. Bencilleşen bir topluma doğru gidiyoruz aslında. Herkes ortalıkta ben ben ben diye gezinir oldu. Gençler önce ben kendi isteğimi yaptırayım sonra ailem ne isterse onu yapsın düşüncesinde, yaşlılar eskiden önce çocuklarını, torunlarını düşünürken bu durum da artık değişmeye başladı. Çünkü büyüklerimizdeki önce geçimimizi yapalım sonra zamanımız kalırsa lüksümüze bakarız düşüncesi artık değişti. Yesek de ölüyoruz yemesek de önce rahatımıza bakalım gibi bir anlayış ve rahatlık oluştu. Zamanla yalnızlaşan ve daha rahat bir insan yapısına doğru gidiyoruz. Bu konuda sanal hayatın da payının olduğu yadsınamaz. İnsanlar yalnızlaştığı bu toplumda kendilerine kendi istedikleri insanlardan oluşan sanal sosyal bir çevre edindikleri içinde bencilleşiyor. “Ben istersem onunla konuşurum, ben istersem onunla arkadaş olurum, ben istersem onunla görüşürüm, ben istersem sanaldan istediğim her şeyi yaparım” düşüncesi insanları egoist bir yapıya dönüştürmüş durumda.
Bunlar kötü yanları tabi ki… Gerçekten yalnız olan ve çeşitli sorunlar nedeniyle sosyal çevrelerde kendine yer bulamayan insanlar için sanal ortam biçilmiş bir kaftan vazifesi görür oldu. Bu insanlar üzerindeki psikolojik etkisi de gerçekten önemli bir paya sahip. Psikologlarla geçirilebilecek yalnızlık konuşmaları, sanal dünya da bulunan arkadaşlarla konuşulur oldu. Bazı çevreler her ne kadar aynı etkiyi göstermez ve sanalda konuşulan konular insanları bu denli etkilemez dese de. Büyük bir çevrenin sanal ortamda rahatladığı ve psikolojik olarak da kendilerini rahat hissettikleri bu ortama alıştıkları bir gerçek. Tabi ki denetlenmesi gerekli her ortamda olduğu gibi bu ortamlarda da kötü niyetli kişiler bulunur. Zaten insanoğlunun olduğu her ortamda bu kişiler bulunur. O yüzden kendimizi sadece sanal ortama kapatmadan ama bir o kadar da rahatlayabileceğimiz bir arkadaş ortamı oluşturarak bu yerleri kullanmalıyız. Zaten yalnız olan insanların sanal ortamda bir çevre edinmesi insanların gereği olan konuşma ve sosyalleşme arzusunu bir nebze olsun giderir hale geldi. Bu durum daha çok insanla, daha çok paylaşım yapılmasını sağladı. O kadar da kötü bakmamak lazım sanal dünyaya sonuçta “Yalnızlaşan bir dünya da yandaş bulma çabası”…Bir cevap bırakın.

© 2020 Copyright www.BizimShell.Com Tüm hakları saklıdır. Dost Siteler : Sohbet Chat  Mobil Sohbet İrc Hosting Chat Sitesi